Poşet Baskı

Günlük ihtiyaçlarımızı gidermek adına yapmış olduğumuz kişisel bakım alışverişleri, market alışverişi, mağaza alışverişi gibi durumlarda ihtiyaç haline getirmiş olduğumuz objelerden bir tanesi poşetlerdir desek yanılmış olmayız. Dışardan satın almış olduğumuz birçok ürünü, poşetlerde taşıdığımızın farkında mısınız? Oysaki poşetlerin hayatımızdaki yeri ne kadar çokmuş da haberimiz yok. Bu durumda hepimiz aydınlandığımıza göre devam edelim.  

Farklı yerde alışverişler yaparız ve yaptığımız alışverişin kategorisine, ürünlerine göre farklı tasarlanmış poşet baskı modelleri dikkatimizi çekmektedir. Market alışverişi yaparken, kişisel ihtiyaçlarımızı gidermek için girmiş olduğumuz mağazalarda, kişisel bakım alışverişlerinde bile her seferinde farklı farklı poşetlere denk geliriz. Kategorisine göre tasarlanmalarına rağmen bazen de göz zevkimize hitap eder. Poşetlerin bile kendi aralarında farklı kategorilere ayrıldığını görebiliyoruz bu durumda. 

Nedir Bu Poşet Baskı? 

Halk arasında baskı poşet olarak anılır genellikle. Günümüzde birçok firma kendine hitap edecek şekilde tasarlanır. Şeffaf poşetten tutun bez poşete kadar birçok türle karşılaşmamız mümkün. Genellikle mağazaların, marketlerin alışverişlerinde herkese hizmet verdiği için bir ihtiyaç haline gelmiştir. Poşet baskı olarak adlandırılan şey nedir peki?

Yapımında ve imalatında tek ya da çift renk kullanılır. Üzerine adres bilgileri, iletişim numarası, logo ve mağaza adını taşır. Müşterilerin yapmış oldukları alışverişlerde ürünlerini daha kolay taşımak için kolaylık sağlar. Burada şunu unutmayalım ki bir yandan da firmanın, mağazanın reklamı yapılır ister istemez. Bir ihtiyaç olduğu kadar bir nevi reklam aracı olarak da kullanılır. Üzerindeki bilgiler sayesinde mağazalar; diğer müşterilerin kendilerine kolaylıkla ulaşabilmelerini mümkün hale getiriyor. 

Hayatımızda Poşetlerin Yeri 

Her iş yeri için ihtiyaç durumunda önemli yeri vardır. Kendisi küçük fakat gördüğü iş fazla. Poşetlerin olmadığını düşünün mesela. Almış olduğumuz kişisel ihtiyaçlarımızı ele alalım. Baskılı poşet olmadan elimizde taşıdığımızı hayal edelim. En fazla ne taşıyabiliriz ki elimizde. Hepsinin yere düşüp savrulduğunu az çok tahmin edebiliriz. Bu hayalin pekte iştah açıcı olmadığını fark ettik ne yazık ki.

Çantalarda taşıdığımızı düşünürsek de her birinin bir yerde olduğunu, birbirine karıştığını da tahmin edebiliyoruz. Poşetler olsa böyle olur mu hiç? Tabi ki de olmaz. Ürünlerin hepsini türlerine göre ayrı ayrı poşetlere koyarız ve kırılacak, dökülecek hissine kapılmayız bu sayede. Poşet baskı modelleri hayatımızda bunun için var.  

Poşet Baskı Çeşitleri Nelerdir? 

Poşet baskıların birçok çeşidine rastlamak mümkün. Fakat bizlerin en çok tercih ettiği bu baskılı poşetleri alt başlıklara ayıracak olursak eğer; 3’e ayrıldığını söyleyebiliriz. Bunlar; kulplu poşet, atlet poşet ve el geçme poşeti olarak adlandırılır.  

Atlet Poşet: Atlet poşetlere hemen hemen her yerde rastlamak mümkündür. Örneğin market alışverişlerinde, fırında, tekstil mağazalarında kullanılır. 

Kulplu Poşetler: Esnek, yarısaydam, kopmaya, çekmeye mukavim olması sebebiyle günümüzde en çok tercih edilen poşet arasına girmektedir. 

El Geçme Poşet: Hepimizin de bildiği gibi mağaza alışverişlerinde bu poşetlere daha çok burada rastladığımızı söyleyebiliriz.  

Toptan Poşet Baskı Şekilleri ve Ebatları Nasıl Olur? 

Mağazalar çok fazla satış yaptıkları için kendilerine göre bir boyut ve şekil belirleyerek bizlerden temin ederler. Bizler ise onların isteklerine öncelik vererek; istedikleri şekil ve boyutlarda hazırlayıp kendilerine güvenilir bir şekilde teslim ederiz. Genel olarak bazı mağazalar bunların büyüklüklerine göre standart ebatlar şeklinde isterler. Bizler de burada herkesin ortak olarak baz almış olduğu standart boyutlarda baskı yapar ve aynı şekilde kendilerine teslim ederiz. 

Örnek vermek gerekirse eğer; mağazalar için standart orta boyu ele alalım. Orta boy poşet baskı boyutları 30*40 ya da 40*50 olarak baz alındığı için çoğu mağaza için bu durum geçerlidir. Bu poşetlerin içine daha fazla ürün koyulabilmesi için körük verilmesi lazım. 

Tabi ki de sizlerin isteği bizler için her zaman önemlidir ve sizler istediğiniz boyutları bizlere bildirmeniz üzerine isteğinizi yerine getirmek bizim görevimiz.  

Baskılı Toptan Poşet Fiyatlandırması 

Poşet baskı genellikle kilogram olarak ele alınır ve ona göre fiyatlandırma yaparız. Poşetler farklı çeşitlere ayrıldığı gibi fiyatlandırmasında da farklılık gösterdiğinin altını çizmek isteriz. Firmadan firmaya farklılıkta gösterir. Burada ele alınan ve kullanılan malın kalitesine göre bir fiyatlandırma yapılır. Fiyat bilgisi hakkında bilgi almak için iletişim haline geçmeniz halinde sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Dediğimiz gibi firmadan firmaya farklılık göstereceğinden dolayı ödeme işlemi sırasında da farklılık gösteriyor. Bazı firmalar sipariş sırasında paranın yarısını almakta ve iş bitiminde geri kalanı talep ederler. Bazıları ise iş bitiminde paranın hepsini tek seferde temin ederler. Burada dikkat etmeniz gereken hususlardan biri; sitenin güvenilir ve tercih edilip, edilmediğini iyice araştırıp ona göre sipariş vermeniz gerekecektir. Bizler sizler için hizmetin en iyisini verebilmek adına buradayız. 

Menü
Nasıl Yardımcı Olabiliriz? Lütfen İletişime Geçiniz