Pasta Poşeti

Pasta Poşeti Nasıl Olmalıdır?

Pasta poşeti sınıfına giren baskılı kulplu poşetler pastaneler dışında da birçok sektörde kullanılmaktadır. Örneğin pide poşeti, pizza poşeti, fırın poşeti olarak ta rağbet görmektedir. Tüketimi Hışır atlet poşetler kadar olmasa da satış miktarı oldukça fazladır. Pasta poşeti üretiminde ve siparişlerinde dikkat edilmesi gereken konuların başında zemininde bulunan körük kısmının genişliğidir. Poşetlerin iç hacimlerinin ayarlanmasında körükler önemli rol oynar. Bu sebeple kutuların boyları ölçülmeli ve poşette ne kadar körük verilmesi gerektiğine karar verilir. Özellikle pasta kutusu bir numune poşet yardımı ile denenmeli ve bu şekilde ölçülere kesin karar verilmesi gerekir.

Pasta Poşetleri Hangi Ham Maddeler İle Üretilir?

Birçok işletmenin ürünlerinde tercih ettiği poşet çeşidi plastik poşetlerdir. Bez poşetler ve karton poşetler aşırı pahalı olması sebebi ile pek tercih edilmemektedir. Diğer yandan baskı renklerinin canlılığı ve göz alıcı tasarımları sebebi ile plastik poşet tercihi artmaktadır. ½100 geri dönüşümlü plastik ham madde kullanımı ile doğaya da kaybolan poşetlerin üretimi her geçen gün artmaktadır. İnsanların her geçen gün çevreye karşı daha duyarlı hale gelmesi ile birlikte bu tür baskılı poşetlerin satışı artmaktadır.

Hangi Tür Pasta Poşetleri Üretilmektedir.

2 tür plastik pasta poşeti üretimi vardır. 1.si f-2 (mağaza poşeti) ham maddesi ile üretilen poşetler. 2.si Hışır poşet (market poşeti) ham maddesi ile üretilen poşetler. Mağaza poşeti materyali ile üretilen poşetler daha çok tercih edilmektedir. Daha parlak ve yumuşak yüzeyi baskıların daha canlı ve daha şık görünmelerine neden olmaktadır. Hışır poşetlere göre daha kalın ve daha tok bir duruşa sahiptir. İkinci olarak hdpe adını verdiğimiz market poşeti materyali ile üretilen poşetlerde geniş bir kullanım alanına sahiptir. Bu türden baskılı poşetlerde kalınlığa ve inceliğe dikkat edilmesi gerekmektedir. Pasta konulacağı sırada ağır kısmını kolayca açabilmeli ve pasta kutusunu zorlanmadan poşetin içine yerleştire bilmeliyiz. Pasta ve pide kutularının köşeleri sert ve keskindir bu sebeple çok ince üretilen pasta poşetleri kolaylıkla yırtıla bilmektedir. Bu sebeple incelik ve kalınlık durumlarına dikkat etmemiz gerekmektedir.

Menü
Nasıl Yardımcı Olabiliriz? Lütfen İletişime Geçiniz