Mağaza Poşeti Kulplu

Mağaza Poşeti Kulplu Türleri

Mağaza poşeti kulplu çeşitleri arasında en çok kullanılanları f-2 mağaza poşeti sınıfıdır. Birçok firma kaliteli ürünlerini ön plana çıkarmak ve reklamlarını imajlarına uygun olarak gerçekleştirmek için kulplu mağaza poşetlerini tercih etmektedirler. Kulplu mağaza poşetlerinde sap kısmı baskı rengine uygun şekilde gerçekleştirilmelidir. Genellikle aynı renk tercih edilmektedir, bunun en önemli sebebi görsel ahengi yakalamaktır. Poşet baskı sektöründe kulplu poşetlere yumuşak saplı mağaza poşeti adı verilmektedir. Aşağıdaki görselde görüldüğü üzere kulplu mağaza poşetleri şeklindeki ürünler aynı zamanda pastahane ve tatlıcılar tarafından da kullanılmaktadır.

Mağaza Poşeti Kulplu

Mağaza Poşetlerinin Kulp Kısımları Nasıl Yapılır?

Bu tür poşetlerde dikkat edilmesi gereken en önemli unsur poşetin kulp kısmının dayanıklı ve mukavemet gücü yüksek olmasıdır. Bu tür poşetlerde sap kısmında yırtılmalara ve kopmalara oldukça fazla rastlanmaktadır, bu sebeple kulp takma aşamasında tek tek kontrol sağlanmalı ve bu işleme en uygun makineler tercih edilmelidir. Kulplu mağaza poşetlerinde taşınacak olan malzemenin hacmine ve ağırlığına göre alt kısımdan körük verilebilmektedir. Bu sayede baskılı poşetlerin iç hacmi genişlemektedir. Böylelikle baskılı poşetin içerisine daha fazla ürün koyabilirsiniz.

Kulplu Mağaza Poşeti

Yukarıda da gördüğünüz gibi küçük poşetlerin yanı sıra büyük ebatlarda baskılı poşetlerde üretilmektedir. Önemle dikkat edilmesi gereken konuların başında kulplu mağaza poşetlerinin kulp kalitesinin yanı sıra poşetlerin mikron ölçüleridir. Poşetler eğer gereğinden fazla ince olursa bu taşınacak malzemeyi riske atmak olacaktır. Bu sebeple belli standartlarda poşet kalınlığını tercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır.  Baskılı poşet üretim tesisimizde imalatı gerçekleştirilen kulplu poşetler dikkatli bir şekilde paketlen melidir.

Mağaza poşeti kulplu olacaksa kulp takma aşamasından önce poşetler baskı makinesine alınmaktadır. Bu tür poşetlere zemin baskı haricinde tek renk ve çift renk baskı işlemi yapılır. Flekso baskı makineleri ile istenilen tarza uygun logo, adresler, telefon numaraları, sosyal medya hesapları logoları ile beraber baskılı poşetlerin üzerine aktarılır. Bir diğer dikkat edilmesi gereken unsur ise poşet baskı işleminde kullanılacak olan boyanın kalitesidir. Eğer kullanılan boya kaliteli olmazsa veya karışımında kullanılan kimyasallar belli bir dengede bulunmazsa poşetlerin üzerindeki baskı insan eli değdiğinde kolaylıkla dağılacaktır. Buda toptan poşet üretimini sekteye uğratacaktır ve poşet fabrikasının büyük zarar yaşamasının yanı sıra firma sahibini sıkıntıya sokacaktır. Bu sebeple kaliteli bir poşet baskı mağaza poşetleri kulplu üretimi için en önemli unsurlardan biridir.

Menü
Nasıl Yardımcı Olabiliriz? Lütfen İletişime Geçiniz