Mağaza Poşeti El Geçme

Mağaza Poşeti El Geçme Çeşitleri

Mağaza poşeti el geçme türü baskılı poşetler arasında en çok kullanılan poşet çeşididir. Kırtasiye poşeti, elbise poşeti, zücaciye poşeti, perde poşeti gibi alanlarda kullanılmalarının yanı sıra birçok firma tarafından tercih edilmektedir. Tercih edilme sebeplerinin başında dayanıklı bir yapıya sahip olması, yandan körük ve alttan körük verilerek geniş bir iç hacme sahip olması gelmektedir.

El geçme kısmı yani tutamaç kısmına takviye kartı plastikler entegre edilerek ürünler taşınırken kopma yaşanmasının önüne geçilebilmektedir. İstenilen kontrast renginde üretimi yapılabilen el geçme takviyeli mağaza poşeti üretiminde baskı rengi çeşitleri oldukça fazladır. İstisna olarak sadece siyah poşetlerin üzerine gümüş yaldız veya altın yaldız baskı seçenekleri mevcuttur.

El Geçme Mağaza Poşetleri Üretim Aşamaları

Üretimi gerçekleştirilecek olan mağaza poşeti için öncelikle tasarım işlemleri gerçekleştirilmelidir. İşletmenin kartviziti veya tabelasından alınan görseller tarafımıza iletilir. Bu görseller üzerinden poşet tasarımı gerçekleştirilir, eğer yeni açılacak bir firma ise yine aynı şekilde bir görselden faydalanmadan özgün poşet tasarımı tarafımızdan yapılır.

Müşterinin onayı ile birlikte klişe adı verilen baskı malzemesi klişeci tarafından üretime alınır. 1-2 gün sonra imalatı gerçekleştirilen klişe alınarak poşet fabrikasına getirilir. Toptan poşet imalatı gerçekleştirilmeden önce alımı yapılan poşet ham maddesi depodan çıkarılır. Üretilecek poşetin ebatları, kilosu, kalınlığı ve körük ölçüleri bir fişe yazılarak üretimi gerçekleştirecek olan baskılı poşet ustasına (bodinoz ustası) teslim edilir. Aşağıda el geçme mağaza poşetlerinden bir örnek vardır.

mağaza poşeti el geçme

 

Gerekli karışımlar gerçekleştirildikten sonra ham madde makineye dökülür böylelikle poşet imalatı işlemi başlamış olur. Mağaza poşeti  üretimi gerçekleştikten sonra rulo haline getirilen poşetler baskı makinesine götürülür. Önceden hazırlanmış olan klişe baskı makinesine bağlanır, baskısı yapılacak olan renklerin boyası itina ile hazırlanır ve makineye boşaltılır. Ardından poşetlerin baskı işlemi bitirilir. Son adım olarak kesme işlemi için tekrardan kesme makinesine bağlanır ve ebatlarına göre kesim işlemi yapılır. Bu sırada el geçme takviyeli olanlara takviye takılır. Kulplu olacak baskılı poşetlere de kulp takma işlemi yapılır. En son aşamada kesimi yapılan baskılı poşetler 20’şer veya 25’er kilogramlık paketler haline getirilerek kargo kamyonuna teslim edilir.

Menü
Nasıl Yardımcı Olabiliriz? Lütfen İletişime Geçiniz