Kargo Poşeti

Kargo Poşeti Nasıl Üretilir?

Kargo poşeti üretiminde dikkat edilmesi gereken hususların başında kaynak kısımlarının sağlamlığı gelmektedir. Ayakkabı, saat, çanta v.b tekstil ürünlerinin veya daha farklı ticaret malzemelerinin şehirler arasında dolaşımı sırasında kargo poşetlerinin yırtılması ürünlerin zarar görmesine sebep olabilir. Bu sebeple poşetlerin kalınlığı ve inceliği de önemli ve dikkat edilmesi gereken bir husustur. Bu tür poşetlerin siparişi detaylı olarak alınmaktadır. Örneğin makbuz cebinin bulunup bulunmayacağı, adres telefon isim soy isim gibi bilgilerin yazılabilmesi için şablonların baskıda poşetin üzerinde yazılıp yazılmayacağı gibi bilgileri not etmekteyiz. Kargo poşetlerinin üst tarafında kapak kısmı bulunmaktadır. Genellikle bant aralığı için ayrılan kısım 5 cm uzunluktadır bu sebeple sipariş verilirken bu uzunlukta hesaba katılmalı ve belirlenen ölçünün üzerine +5 cm diye eklenmelidir (30 x 40 x 5) gibi.

Kargo Poşetlerinde Yaşanabilen Sorunlar Nelerdir?

Ecopack Ambalaj Kargo poşetleri üretiminde tecrübe sahibidir. Bilgi birikimi ve uzman kadrosu ile poşetlerinizi en uygun poşet fiyatları ile üretir. En kaliteli şekilde baskılı poşet imalatı gerçekleştirmektedir. Ancak bu durum her poşet fabrikası için geçerli değildir. Birçok müşterimiz diğer poşet fabrikaları ile yaşadıkları sorunlar sebebi ile bize geri dönüş gerçekleştirmektedirler. Örneğin kargo poşetlerinde yaşanan en büyük sorunlardan birisi bant kısmının dayanıksız olmasıdır. Güçlü bir yapışma özelliğine sahip bant ile üretim yaptığını iddia eden bazı kargo poşeti imalatçıları müşterilerinin yolda ağzı açılan poşetlerinin şikayeti ile karşı karşıya kalmaktadır. Çin malı bant kullanan ve her malzemenin en ucuzuna kaçan bazı poşet üreticileri müşteri kayıpları yaşamaktadırlar. Bununla beraber yaptıkları iş ile firma sahiplerine de zarar vermektedirler.

En Az Kaç Kilo Kargo Poşeti Bastırabilirim

Kargo poşeti üretimi oldukça zahmetli bir iştir. Poşet ham maddesi karışımı hassasiyet gerektirir ve baskısı da üretimi de dikkat isteyen bir iştir. Tecrübeli kargo poşeti ustasına ihtiyaç duyulur. Bantlama aşaması ise apayrı bir makine ayarı gerektirir. Bu sebeple kargo poşetlerinin üretimi minimum her bir boy için ortalama 250 kg civarındadır. Bazı fabrikalar minimum 1-2 ton üretim yaparken bazı fabrikalar ise adetle satış gerçekleştirmektedir. Adetle kargo poşeti satın almak kilo ile satın almaya göre daha pahalıdır ve ekonomik değildir.

Menü
Nasıl Yardımcı Olabiliriz? Lütfen İletişime Geçiniz