Kurban Poşeti


Kurban poşeti kesilen hayvanların taşınması amacıyla kullanılır. Sağlıklı ve hijyenik bir taşıma için kurban poşetlerinin kullanılması tercih edilir. Etlerin bozulmasını engelleyerek, kötü koku oluşmasını, tadının bozulmasının önüne geçmek için üretilen poşetlere denir. Kurban poşetleri deri poşetleri ve et poşetleri olarak farklı gruplara ayrılır. Kesilen kurban kişiye teslim edilirken son derece hijyenik poşetler kullanılması sayesinde daha temiz bir işlem gerçekleştirilmiş olunur.

Kurban derisi için üretilen poşetler farklı ölçülere sahiptir. Küçükbaş hayvanlar için, büyükbaş hayvanlar ve hayvan derilerini koymak için farklı boyutlarda poşetlerin üretimi yapılır. Sağlam naylon ve plastik malzemelerden üretilen kurban poşeti içinde sızdırma ve akma gibi problemler olmaz. Böylelikle sağlıklı ve güvenli bir et taşıma hizmeti gerçekleştirilmiş olur.

Kurban Poşeti ile Sağlam Paketleme


Paketlerin özenli bir şekilde yapılması için kaliteli poşetlere ihtiyaç duyulur. Kaliteli poşetler ile birlikte etlerin iyi paketlenmesi gerekir. Sağlam bir paketleme yapılan etlerde hiçbir sorun meydana gelmeyerek güvenli bir şekilde etlerin teslim edilmesi sağlanır. Kurbanların taşınması sırasında ağırlığa dayanıklı ve kaliteli poşetlerin tüm boyutlarının temin edilmesi gerekir.

Dayanıklı poşetlerin olması hayvan kanlarının akmasını engeller. Su geçirmez ve aynı zamanda taşıma kapasitesi yüksek olan poşetler büyükbaş hayvanların etlerini taşımakta kullanışlıdır. Her zaman kullanışlı olan kurban poşetlerinde bir sıkıntı yaşanmaksızın problemle karşılaşılmaz.


Kurban Poşeti Özellikleri

Kurban poşetleri üretilirken özel olarak boyutlarda ayarlanan poşetlerin üretimi yapılır. Kurban eti poşeti, bağırsak poşeti, kurban derisi poşeti gibi poşetlerin üretilmesi sayesinde büyük bir kolaylık sağlanmış olur. Tüm poşetlerdeki en önemli özellikler dayanıklılığı ve sızdırmaz olması özelliğidir. Firmanın veya kişinin talepleri doğrultusunda baskılı veya şeffaf poşet gibi kategorilere ayrılarak poşetlerin üretim yapılır.

Taleplere yönelik renksiz, desensiz veya desende üretilen poşetler etleri muhafaza ederek istenilen kişiye teslim edilir. Birbirinden farklı modellerde ve istenilen modellerde üretim işlemi gerçekleştirilerek müşteri memnuniyetinin önemsenmesi sonucunda başarılı bir hizmet verilmiş olur. Desenli ve desensiz modellerin kişiye göre tasarımlarının yapılmasıyla birlikte istenilirse logo veya firma tasarımlı poşetler yardımıyla da kurban poşeti teslim edilebilir.

Kurban Poşetleri Kategorileri


Poşetler arasında belirlenen ölçüler mevcuttur. Hayvanın derisine, iriliğine ve ağırlığına göre etlerin taşıma kapasitesine uygun olan poşetler tercih edilir. Ölçülerden daha büyük poşetlerin üretimi de yapılır. Kesilen kurban etinin kolay taşınması için ağırlığa uygun poşetlerin tercih edilmesi avantajlıdır. Hayvan bağırsağının koyulması için üretilen poşetler de kurban poşetleri kategorisi içerisinde yerini alır.

Bağırsak, kafatası ve diğer bölgelerin özel olarak kişi istiyorsa ayrı şekilde poşetlenerek etlerin olduğu poşetten ayrı bir şekilde paketlenir. Bağırsakların etrafa ve poşet dışına mikrop dağıtmaması için özenli ve hijyenik bir paketleme işlemi düzenlenir. Poşetlerde herhangi bir koku ve mikrop kalıntısına rastlanmayacak şekilde özel olarak paketlenir.

Kurban Poşeti Ne İçin Kullanılır?


Kurban etlerinin taşınması ve iyi bir şekilde muhafaza edilmesi için kurban poşetleri kullanmanın birçok avantajı bulunur. Kurban poşetinin hiçbir şekilde ete zarar vermemesi ile birlikte etlerde bozulma ve tat değişmesi gibi sorunlar meydana gelmez. Etlerin güvenli ve temiz bir şekilde paketlenmesi sonucunda kurban etleri güvenli bir şekilde korunur. Kurban poşetlerinin kapasitesinin yüksek olması kişiye birçok rahatlık sağlar. 

Kurban poşeti her yönden büyük bir avantaja sahiptir. Poşetlerde yırtılma ve hasar oluşmadığı için ağır olan hayvan etleri kolaylıkla taşınabilir. Firmalara yönelik özel olarak tasarlanan poşetler sayesinde etler daha rahat taşınır ve tüm et parçaları kolaylıkla poşetin içerisine konulabilir. 

Kurban Poşeti Nasıl Paketlenir?


Etlerin herhangi bir olumsuzluğa karşı korunmasında paketleme düzeni oldukça önemlidir. Düzgün ve özenli paketlenmiş kurbanların poşetlerde az yer kaplamasıyla rahatlıkla teslim edilmesine olanak sunar. Kurbanların kurban poşetinin içerisine konulmasından önce etlerin bölüm bölüm ayrılması gerekir.

Sakatat kısımlarının ayrı bir poşete, etli kısımların ayrı bir poşete konulmasıyla paketlemeye başlanır. Düzgün bir paketlemenin ardından ağzı kapatılan poşetler müşterilere teslim edilir. Baskılı veya baskısız, desenli veya desensiz modellerde küçük boyut veya büyük boyut olarak poşetler ayrılır. Genel olarak çoğu kişi poşetlerin şeffaf olmasını talep etse de büyük firmalar farklı baskılarda poşetleri tercih edebilir. 


Kurban Poşeti İçerisindeki Malzemeler


Kurban poşetleri özel malzemelerden üretilir. Bu malzemeler etlerin bozulmaması için özel olarak tasarlanmaktadır. İçerisinde naylon içeren poşetlerin kullanılmasında herhangi bir sorun oluşmaz. Kurban poşetlerinin ağırlığa karşı dayanıklı olması, sudan etkilenmemesi sebebiyle yüklü bir et bu poşetler yardımıyla taşınabilir.

Kaliteli ve suya dayanıklı malzemelerden üretildiği için etlerde bakteri oluşumu gibi sorunlara yol açmaz. Güvenilir ve kaliteli malzemelerin tercih edilmesiyle birlikte kurban poşeti içinde zararlı maddelere yer verilmez.

Kurban Poşeti İçin Güvenilir Hizmet

Kurban bayramlarında sıklıkla kullanılan kurban poşetleri etlerimizin korumasını sağlamamız için oldukça önemli bir niteliğe sahiptir. Farklı modellerde ve renklerde üretimi yapılan kurban poşetlerinde kaliteli malzemelerin olmasının ilk avantajı poşetlerin dayanıklılığıdır. Dayanıklı olan poşetlerde kurban taşımasında rahatlık önemsenir.

Kurban poşetlerinin tüm kategorileri için firmamızı güvenle tercih edebilirsiniz. Müşterilerimizin memnuniyeti için sarf ettiğimiz çaba sayesinde müşterilerimiz her zaman memnuniyetin odağındadır. Kaliteli poşetlerin tercih edilmesiyle kurbanların hiçbir zarara ve probleme yol açmaması için kurban poşeti tercih etmek oldukça önemlidir.

Menü
Nasıl Yardımcı Olabiliriz? Lütfen İletişime Geçiniz